Matematik Özel Ders

Matematik-Geometri Özel Ders Kimler İçin

  • YKS-TYT-AYT sınavlarına girecek öğrenciler
  • Lise okula takviye matematik özel ders almak isteyen öğrenciler

Öğrencinin kendi evinde matematik ve geometri konularını kapsayan özel ders verilir.

Her öğrenci özeldir ve farklı anlama biçimleri ve usulleri vardır. Öğretmenin yapması gereken öğrencinin içerisindeki cevheri ortaya çıkarmak ve işlemektir. Bunun için eğitici öğrencinin nasıl ve ne şekilde daha rahat öğrenebildiğini ve motivasyonunu koruyabildiğini tespit etmelidir. Klasik eğitim düzeni içerisindeki bir eğiticinin, her çocukla ayrı ayrı mesai harcaması oldukça zordur. Bu da, bazı çocukların derslerden geri kalmasına ve başarısız olmasına neden olur. Ancak bundan dolayı “Benim Çocuğum Matematiğe Karşı Yeteneksiz” sonucuna varmak asla doğru değildir.

Matematik ile sayılar, harfler, bölmeler, çarpmalar ve toplamalar… Bunlar çocukların ruh dünyasına hitap eden ve eğlendirici yanı olan semboller değiller. Ancak öğrenciler, neden matematik dersinden başarılı olması gerektiğine dair bilgiye sahiptir. Her çocuk, başarılı olmanın ve bir şeyleri yapabilmenin hazzını yaşadığı zaman en garip semboller bile kendisi için anlam ifade etmeye başlar. Matematik dersinde de kendisini başarılı gören çocuklar yüksek bir haz ve tutku ile derse bağlanır ve sonucunda matematik becerileri katlanarak devam eder. Matematik Özel ders ücretleri sizler için en uygun hale getirilmiştir.

Özel Ders İle Hedeflenilen Amaç

Problemlerden hiçbir şey anlamayan, sürekli yanlış sonuçlar çıkaran ve bu nedenle de giderek matematiğe küsen bir çocuğun derse karşı ilgisini çekmek ve ondan başarı beklemek, elbette ki mümkün olmaz. Öncelikle eğiticinin öğrencinin psikolojik bariyerini, matematik korkusunu ve ön yargısını kırması ve aşması gerekir.

Çocuk ile matematik dersi arasına giren prangaları ortadan kaldırıcı metot ve yöntemleri kullanarak, matematiğe karşı ilgisiz, sorumsuz, huysuz ve ön yargılı bir çocuğun yeniden matematiğe aşk duyması, şevk ile çalışması ve özgüven elde etmesi mümkün olabilir. Bunun için kolaydan zora doğru planlı bir eğitim modelinin uygulanması ve çocuğun çözdüğü her problemden sonra başarı hazzını hissetmesine izin vermek gerekir.

Birebir matematik özel ders ile tam isabet!

Matematik Özel Ders ile sizler de artık başarıya kolaylıkla ulaşacaksınız. Okul başarısının önündeki en büyük engellerden biri matematik dersidir. Matematik dersinde başarılı olan çocukların diğer derslerden de başarılı olma oranları oldukça yüksektir. Çünkü diğer derslere göre daha zor olduğu düşünülen bir derste başarılı olan çocukların özgüveni yükselir ve diğer derslere karşı ilgisini artar. Ayrıca, giderek gelişen matematik becerileri sayesinde daha iyi anlama ve kavrama yeteneğine sahip olurlar. Soyut düşünme yeteneklerinin artması diğer derslere konu olan kavramları algılamalarını daha da kolay hale getirir.

Profesyonel matematik hocası ve deneyimli bir eğitici olarak, ilkokul, ortaokul ve lisedeki çocuklarınızın matematik başarılarına ortak olmak için hazırım! Lise ve üniversite hazırlık sürecinde en büyük engellerden biri olarak addedilen, aslında pratik yöntemlerle hızlı ve çabuk cevaplar verilebilecek matematik ve geometri, çalışma metotları ile korkulan bir engel olmaktan çıkıyor.

Başarısızlığın bahanesi yoktur

İstanbul Avrupa yakası matematik özel ders etkinliklerimiz başlamıştır. Her çocuğun belirli dönemler içerisinde başarısız olması ve derslerinden kalması çok acayip ve ender rastlanılan bir durum değildir. Ebeveynler tarafından yapılan hataların birincisi, bunu kabullenmek ve gereğini yapmamaktır. Bir diğeri ise, çocuğun başarısızlığının yarattığı acıyı hafifletmek adına birtakım bahanelere müracaat etmek ve yine ilgisiz kalmaktır. Çocuklarınızın sınıfındaki akranları başarılı olurken sizin çocuğunuzun başarısız olmasına neden olan birden fazla etken olabilir. Ancak bu etkenler ne olursa olsun aşılabilir ve çocuğun derslerindeki başarısı artabilir. İstanbul Avrupa yakası matematik özel ders çalışmaları ile hem çocuğun kendisine olan özgüvenini geri kazanmak hem de tüm derslerine etki edecek bir matematik becerisi ile eğitim hayatını kaliteli hale getirmek sizin elinizde!

Dersler Nasıl İşlenmekte?

  • Bir seans ders Avrupa yakasında 6. sınıftan sınavlara girecek yetişkinlere kadar 2 ders saati yani 80 dakikadan oluşmaktadır.
  • Dersler genelde öğrenci evinde yapılmakta olup yetişkinler için dışarıda uygun bir ortamda da yapılabilir.
  • Avrupa yakasında müsaitlik durumuma göre hemen hemen her bölgeye gelebilmekteyim.
  • İlk ders ücretlidir. İlk ders çok önemlidir. Öğrencinin kişilik yapısı ve öğrenme kat sayısı analizleri yapılır.

Sonuç Olarak

Çocuklar için bakanlık müfredatı, yetişkin öğrenciler için ise ÖSYM sistemine uygun program uygulanır. Matematik özel ders anlayışına özel soru çözüm taktikleri eklenmektedir. Sınava yönelik gerçekleştirilen bu sistem çerçevesinde öğrencinin geçici değil kalıcı bir başarı edinmesi hedeflenmektedir. Matematik özel ders sistemi aynı zamanda online ders anlayışının bir parçası da olabilmektedir. Bu sayede zaman ve mekan fark etmeksizin işlenen derslerde uygulanan metotlar, öğrencinin konforlu bir şekilde çalışmasına ve matematiği daha çok sevmesine yardımcı olur.

İletişim:

05333588524

info@ilerimatematik.com